Damla Ersubaşı, paylaştığı video ile şoke etti: "Uyuşturucu batağına düştüm, kumar oynadım!"

Damla Ersubaşı, Sihirli Annem dizisindeki Tuğçe karakteriyle tanıdığımız oyuncu, sosyal medya hesabında paylaştığı bir video ile dikkat çekti. Videoda, "Uyuşturucu kullandım, bu tuzağa düştüm, kumar oynadım" ifadeleriyle konuşarak büyük yankı uyandırdı.

Damla Ersubaşı, paylaştığı video ile şoke etti: "Uyuşturucu batağına düştüm, kumar oynadım!"
Damla Ersubaşı

Oyuncu Damla Ersubaşı'nın, 2020'de boşandığı eski eşi Mustafa Can Keser ile çocuklarının velayeti nedeniyle yaşadığı mahkeme sürecinin ardından şok edici bir video ortaya çıktı. Ersubaşı, sosyal medya hesabından çıkan haberlere cevap verdi. Ünlü oyuncunun bir videoda 'kumar' ve 'uyuşturucu' itirafında bulunduğu görülüyor; ancak sonrasında avukatı, söz konusu videoyu eski eşi Mustafa Can Keser'in tehdidiyle 1.5 yıl önce çektiğini belirtti.

'Tuğçe' karakteriyle 'Sihirli Annem' dizisinde izleyicilerle tanıdığımız Damla Ersubaşı, 2016'da işletmeci Mustafa Can Keser ile dünyaevine girdi. Zehra ve Zeynep isimli iki kızları olan çift, 2020'de oldukça tartışmalı bir şekilde ayrıldı.

Mustafa Can Keser'in, eski eşi Damla Ersubaşı'na yönelik ağır suçlamalar içeren bir velayet davası açtığı belirlendi.

Mustafa Can Keser, Damla Ersubaşı'nın yasaklı madde bağımlılığı iddiasında bulunarak Aile Mahkemesi'ne başvurdu ve 'velayetin değiştirilmesi' davası açtı.

İddiaya göre Mustafa Can Keser’in avukatı, Mahkemeye sunduğu dilekçesinde; “Damla Ersubaşı çocukların evde olduğu sırada yasaklı madde kullanmış, birden fazla kişi ile birliktelik yaşamış ve bu konuda partiler vermiştir. Çocuklar annelerinin bu durumundan haberdar olduğu için velayetlerinin değiştirilerek babalarına verilmesini istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Şoke Eden Video

Sosyal medya hesabından ağlayarak açıklama yapan ünlü oyuncu Ersubaşı, yasaklı madde kullandığını itiraf etti, "Ben uyuşturucuya düştüm. Eşimin ailesinin parasını kumarda yedim. Çeşitli vaatlerle aldım bu parayı şu anda ödüyorum. Çocukların velayetini verdim yine kurtulamadım. Ne tehdide ne de şantaja asla ve asla boyun eğmeyeceğim. Tüm haklarımla çocuklarımın yanındayım. Bu çocuklar annesiz kalırsa sebebi Mustafa Can Keser'dir" dedi.

"Tehditle Çekildi"

Damla Ersubaşı'nın avukatı Mehmet Kutlu'dan kamuoyuna duyuru geldi, konuyla ilgili "Mustafa Can Keser, müvekkili çocukları ile tehdit ederek ilgili videoyu kayıt altına aldırmış ve kendisine gönderilmesini sağlamıştır. Müvekkil, çocuklarıyla olan ilişkisinin ve çocuklarının psikolojisinin zarar görmemesi adına bu baskıya boyun eğmiştir. Sadece Mustafa Can Keser'de bulunan bu video yaklaşık bir buçuk sene öncesine ait olup ne hikmetse eski eş tarafından şimdi medyaya servis edilmiştir." açıklamasında bulundu."Uyuşturucu bataklığına düştüm" itirafında bulunan Damla Ersubaşı'nın saçlarının siyah olması dikkat çekti. Haziran ayında son paylaştığı fotoğrafta siyah saçlarıyla görülen Ersubaşı, o zamandan sonra saç rengini birkaç kez değiştirmiş. Dolayısıyla, eğer video 1.5 yıl öncesine ait değilse bile en az 6 ay öncesine ait olmalı.