Yemeğinizi Rahatça Sindirmenize Yardımcı Olacak 7 İçecek

Yemek sonrası hazımsızlığı önlemek veya hafifletmek için etkili içecekler. Nane çayı, zencefil çayı, rezene çayı ve daha fazlası.

Yemeğinizi Rahatça Sindirmenize Yardımcı Olacak 7 İçecek

Nane Çayı

Nane, sindirim sistemini rahatlatan antispazmodik özelliklere sahiptir. Bir bardak kaynar suya bir tutam kuru nane ekleyin, 5-10 dakika demleyip süzerek içebilirsiniz.

Zencefil Çayı

Zencefil, sindirim sistemini uyararak mide bulantısını önleyen anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı rendelenmiş zencefil ekleyin, 5-10 dakika demleyip süzerek içebilirsiniz.

Rezene Çayı

Rezene çayı, sindirim sistemini rahatlatan müshil özelliklere sahiptir. Bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı kuru rezene ekleyin, 5-10 dakika demleyip süzerek içebilirsiniz.

Ihlamur Çayı

Ihlamur çayı, sindirim sistemini rahatlatan ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı kuru ıhlamur ekleyin, 5-10 dakika demleyip süzerek içebilirsiniz.

Papatya Çayı

Papatya çayı, sindirim sistemini rahatlatan ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı kuru papatya ekleyin, 5-10 dakika demleyip süzerek içebilirsiniz.

Yeşil Çay

Yeşil çay, sindirim sisteminin sağlığını korumaya yardımcı olan antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı yeşil çay ekleyin, 2-3 dakika demleyip süzerek içebilirsiniz.

Su

Sindirim sisteminin düzgün çalışması için bol su içmek önemlidir. Günde en az 8 bardak su içmeye özen gösterin.

Bu içeceklerin yanı sıra, yemekten sonra çiğ elma veya muz yemek de hazımsızlığı önlemeye yardımcı olabilir.